Designový koberec se stane vaší chloubou

Designový koberec se stane vaší chloubou

Klasické celoplošné koberce jsou znatelně vytlačovány moderními kusovými koberci. Kusový koberec totiž skýtá bohaté možnosti co do využití a navíc je velmi nenáročný na údržbu. Opomenout nelze ani jeho další výhodu a to je jeho variabilita. Až se vám na jednom místě omrzí, během minuty jej přemístíte do jiného rohu nebo dokonce jiné místnosti.

Proč vsadit na designový koberec?

Designové koberce si těší čím dál větší oblibě. Výrazný moderní koberec totiž směle vydá za nejrůznější dekorace a obrazy. Dokáže totiž nenápadně přitáhnout pozornost a ozvláštnit celý prostor. Vhodně zvolený vzor navíc může napomoci opticky zvětšit celou místnost, což je v případě menších místností velmi důležité. Velký prostor naopak opticky rozdělí a pomůže vyčlenit jednotlivé zóny, například odpočinkovou, pracovní apod.

Moderní koberce se nebojí rafinovaných geometrických vzorů a výrazných barev. Tyto dva aspekty charakterizují například luxusní koberce Moooi Carpets, které každého milovníka moderního designu nepochybně nadchnou!

Kam se moderní kusový koberec hodí?

Designový kusový koberec do obývacího pokoje

Centrem každé domácnosti je obývací pokoj, kterému vévodí sedací souprava. Tu však vždy skvěle doplní moderní kusový koberec s vysokým chlupem, který poskytne dokonalý komfort vám i vašim návštěvám.

Luxusní kusový koberec do pracovny

Trávíte prací z domova hodně času? Také je vám občas zima od nohou? Tomu účinně zabrání měkký koberec s vysokým chlupem pod nohama je vskutku mimořádně příjemný. Ale jistě vám postačí také nízký kusový koberec, na kterém bude manipulace s židlí snazší.

Elegantní kusový koberec do ložnice

Také nechcete poté, co vstanete, ucítit pod nohama studenou podlahu? Tento problém můžete vyřešit pomocí dvou menších kusových koberců umístěných na po obou stranách manželské postele. Právě ložnice bude díky designovému kusovému koberci působit mnohem útulněji.

Zajímavý kusový koberec do předsíně

I do chodby je samozřejmě z praktičtějšího důvodu vhodnější kusový koberec, neboť přece jenom ve vstupní části domu je vystaven větší zátěži. Kusový koberec snadno vyklepete a navíc jim ozvláštníte jinak poměrně nezáživný prostor vašeho domu.

Jídelna

I do jídelního koutu luxusní kusový koberec bezesporu patří. V tomto případě se pokuste vybrat kusový koberec, který bude svým tvarem kopírovat tvar vašeho jídelního stolu. Celek díky tomu bude působit velmi harmonicky a přímo vybízet ke společnému posezení. Ke kulatému jídelnímu stolu je jako stvořený kulatý kusový koberec, ale samozřejmě to není pravidlem.

 

Dáváte přednost klasickému celoplošnému koberci, nebo jste se už přesvědčili o výhodách čím dál oblíbenějších, moderních kusových koberců?

Neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře.